Mindent a síelőkért

Friss topikok

Maze első diadala szuperkombinációban

2011.03.04. 16:00 sikiraly

Szenzációs műlesiklásának köszönhetően a szlovén Tina Maze nyerte meg a nők szuperkombinációs versenyét Tarvisióban.

A korábban a rossz időjárás miatt elmaradt sestriere-i szuperkombinációs versenyt március első hétvégéjén a szintén olaszországi Tarvisióban pótolták a hölgyek.

Mínusz két fokban, napos időben ötvenen vállalkoztak arra, hogy teljesítik a közel háromezer méteres lesiklópályát. Az idei Vk-sorozat legjobbjai előtt leereszkedők közül a hatodikként induló francia Marie Marchand-Arvier tudott az élmezőny mögött maradni, végül 11. lett. A tizenhatos rajtszámmal száguldó svéd Anja Pärson ismét igazolta, hogy a szezon második felére magára talált, és elsőként jött le 1 perc 29 másodpercnél hamarabb. Nem sokáig álldogálhatott a pillanatnyi éllovas helyén a szponzortábla előtt, mert az amerikai Lindsey Vonn (20) nagyszerű időt ért el, több mint fél másodpercet vert Pärsonra. Közvetlenül utána siklott a havon a német Maria Riesch, és 42 századdal elmaradt barátnőjétől. A szlovén Tina Maze is jól ment, 79 század volt a hátránya Vonn mögött.

Ekkor úgy tűnt, nagyjából kialakult azok köre, akik a műlesiklásban a jobb helyezésekért hajthatnak. Először a 34-essel versenyző rutinos francia Ingrid Jacquemod jelezte, hogy ő is jó lesikló, bejött negyediknek. Honfitársa, a 36-ossal síelő Marion Rolland végül kilencedikként zárt, holtversenyben az utolsóként lesikló kanadai Brytt Janykkal. Negyven feletti rajtszámmal hárman is beverekedték magukat a legjobb tíz közé: az osztrák Mariella Voglreiter (43) a hatodik, a francia Aurelie Revillet (47) a hetedik, míg az amerikai Stacey Cook (42) a nyolcadik pozícióban várhatta a szlalomot. A 48-assal induló Miklós Edit a garmisch-partenkircheni vb-n összeszedett lábsérülése után becsülettel helytállt, a 46. helyet szerezte meg lesiklásban.

A már plusz egy fokos időben megtartott műlesiklásban hatan nem álltak rajthoz a legjobb harmincból, köztük az első tízből hárman. A visszalépések előtt holtversenyben a 23. helyen álló olasz Johanna Schnarf nagyszerűen kerülgette a svájci edző által tűzött kapukat, és egészen addig az élen állt, amíg le nem ért honfitársa, Camilla Borsotti – azonos idővel végzett a két itáliai hölgy. Az amerikai Julia Mancuso és az osztrák Elisabeth Görgl több helyet előrelépett, míg Cook és Voglreiter jó néhányat csúszott vissza. Jacquemod távollétében Mazénak három vetélytársa maradt. Amikor Görglhöz képest 1,74 másodperces előnnyel ért célba, joggal bízhatott abban, hogy nem tudják megelőzni. Nem is tudták: Pärson 1,13 másodperccel, Riesch 92, Vonn pedig 97 századdal volt lassabb nála, így utóbbit 18 századdal maga mögött tartva életében először győzött szuperkombinációban. A szakági Világkupát a Tarvisióban szerzett pontokkal Vonn megnyerte. Miklós Edit nem vallott szégyent szlalomban sem, és végül a 37. helyen fejezte be a versenyt.

Alpesisí Világkupa, nők. Tarvisio, szuperkombináció: 1. Tina Maze (szlovén) 2:13,54 (1:28,94; 44,60), 2. Lindsey Vonn (amerikai) 2:13,72 (1:28,15; 45,57), 3. Maria Riesch (német) 2:14,09 (1:28,57; 45,52), 4. Anja Pärson (svéd) 2:14,39 (1:28,66; 45,73), 5. Elisabeth Görgl (osztrák) 2:15,28 (1:29,45; 45,83), 6. Julia Mancuso (amerikai) 2:15,41 (1:29,70; 45,71), 37. Miklós Edit (magyar) 2:22,26 (1:32,63; 49,63).

A szakági Világkupa állása: 1. Vonn 220, 2. Maze 212, 3. M. Riesch 205.

Az összetett Világkupa állása: 1. M. Riesch 1576, 2. Vonn 1400, 3. Maze 807.

Szombaton a lesiklással folytatódik a tarvisiói síhétvége, míg a közeli Kranjska Gorában a férfiak óriás-műlesikló versenyére kerül sor.