Mindent a síelőkért

Friss topikok

Maria Riesch jól kombinált Aréban

2011.02.25. 17:25 sikiraly

A legkiegyensúlyozottabban teljesítő síző, a német Maria Riesch győzött az arei Világkupa-hétvége szuperkombinációs versenyében.

Néhány nappal az alpesisí-világbajnokság után a svédországi Arében folytatódott a Világkupa-sorozat. Északon a nők mérik össze tudásukat, pénteken a szuperkombinációra került sor.

Először szuper-óriásműlesiklásban vetélkedtek a hölgyek, összesen negyvenhatan. Az első figyelemre méltó eredményt a negyediknek induló osztrák Margret Altacher érte el, és egészen a 14-essel rajtoló amerikai Julia Mancuso menetéig az élen állt. A szezon első felében harmatosan szereplő svéd Anja Pärsont doppingolta a hazai pálya meg a közönség, és három századdal megelőzte Mancusót. Lindsey Vonn ismét igazi formájában versenyzett, az amerikai klasszis átvette a vezetést. Közvetlenül ezután lendült neki az edzője által tűzött pályának a német Maria Riesch, és bár megközelítette barátnője idejét, 16 századdal elmaradt attól. Őt a kétszeres világbajnok osztrák Elisabeth Görgl követte, aki végül a harmadik helyre csúszott be, 35 századdal Vonn mögé. Kilencen végeztek egy másodpercen belüli különbséggel, az utolsó ebben a sorban a 29-essel induló olasz Daniela Merighetti volt. A Garmisch-Partenkirchenben kombinációs vb-aranyat nyert osztrák Anna Fenninger fél másodperc hátránnyal a hatodik helyről várta a folytatást.

Az első harminc közül műlesiklásban hárman nem álltak rajthoz, köztük az első kört a 11. helyen záró német Viktoria Rebensburg sem. Az osztrák Nicole Hosp így a 14. pozícióból kezdhette a szlalomot, és olyan jól kerülgette a szlovén tréner tűzte kapukat, hogy végül a negyedik időt érte el ebben a számban, és feljött a hetedik helyre, Nála is jobban teljesített honfitársnője, Michaela Kirchgasser, aki a második műlesikló-eredménnyel előretört az ötödik helyig. Görgl és Pärson megőrizte a pozícióját, a szlovén Tina Maze viszont megnyerte a számot, és a nyolcadik helyről fellépett a dobogó második fokára. Maria Riesch hat tizedes előnyéből négyet megőrzött Mazéval szemben, így Lindsey Vonn kezében volt a döntés. Az amerikai azonban csak a 18. időt síelte a műlesiklásban, és az élről visszacsúszott a hatodik helyre. Fenninger még rosszabbul járt, ő a kilencedik helyen végzett. Még egy versenyzőről érdemes szót ejteni: az első futamban csupán 41. lett a svéd Maria Pietilae-Holmner, aztán ötödikként zárt szlalomban, és ezzel előrejött huszadiknak.

Alpesisí Világkupa, nők. Are, szuperkombináció: 1. Maria Riesch (német) 1:59,60 (1:14,21; 45,39), 2. Tina Maze (szlovén) 2:00,00 (1:14,81; 45,19), 3. Elisabeth Görgl (osztrák) 2:00,26 (1:14,40; 45,86), 4. Anja Pärson (svéd) 2:00,28 (1:14,47; 45,81), 5. Michaela Kirchgasser (osztrák) 2:00,70 (1:15,40; 45,30), 6. Lindsey Vonn (amerikai) 2:00,76 (1:14,05; 46,71).

A szakági Világkupa állása: 1. M. Riesch 145, 2. hv. Vonn és Görgl 140.

Az összetett Világkupa állása: 1. M. Riesch 1356, 2. Vonn 1140, 3. Görgl 738.