Mindent a síelőkért

Friss topikok

Rebensburg rajt-cél győzelme Csehországban

2011.03.11. 15:36 sikiraly

A szám olimpiai bajnoka, a német Viktoria Rebensburg nyerte meg az óriás-műlesiklást a csehországi Spindleruv Mlynben. Maria Riesch 29. lett, így a harmadikként záró Lindsey Vonn 38 pontra megközelítette az összetettben.

Borús időben, esőben rendezték meg a csehországi Spindleruv Mlynben a Világkupa-döntő előtti utolsó óriás-műlesiklást a hölgyek számára. A német edző által tűzött pályán 3-as rajtszámmal ment végig Viktoria Rebensburg, és már ekkor látszott, hogy ideje jó helyezést érhet. A szakági Vk éllovasa, a francia Tessa Worley a középső szakaszon elcsúszott, és kiesett, így megnyílt az út az olimpiai bajnok német lány előtt a kis kristálygömb elnyerése felé. A svéd Anja Pärson gyengén teljesített, de a német Maria Riesch is elmaradt a várakozásoktól, 1,27-es hátránnyal Rebensburg mögött csupán a 10. helyen zárt az első futamban. Az osztrákoknak sem tetszett a vizes hó, legjobbjuk, Elisabeth Görgl a hetedik pozícióban várhatta a folytatást, 88 századdal elmaradva az olimpiai aranyérmestől. A legközelebb az olasz Federica Brignone állt Rebensburghoz, az ő hátránya 32 század volt.

A második futamban a 24. helyről induló svéd Sara Hector villantott nagyot, a negyedik legjobb időt érte el, ezzel feljött a 16. pozícióba. Az osztrák Marlies Schild a nyolcadik helyig jutott előre, Maria Riesch viszont hibázott, a futam leggyengébb idejével visszacsúszott a 29. helyre. A két olasz, Manuela Mölgg és Brignone nem tudta elviselni az esélyesség terhét, rutinos honfitársuk, Denise Karbon viszont sokat javított, és végül felállhatott a dobogó második fokára. A nyolcadik helyről startoló amerikai Lindsey Vonn is remekül kerülgette az osztrák tréner tűzte kapukat, és életében először dobogós lett óriás-műlesiklásban. Rebensburg lába nem remegett meg, ismét ő volt a leggyorsabb, és végül nagy fölénnyel, 1,26 másodperccel nyerte meg a viadalt. A szlovén Tina Maze második futama nem sikerült olyan jól, mint az első, de így is megőrizte negyedik helyét.

A bronzérem nagyon sokat ért Vonn számára, ugyanis ezzel 38 pontra csökkentette hátrányát bakizó barátnője, Maria Riesch-sel szemben az összetett Világkupában.

Alpesisí Világkupa, nők. Spindleruv Mlyn, óriás-műlesiklás: 1. Viktoria Rebensburg (német) 2:15,22 (1:06,62 és 1:08,60), 2. Denise Karbon (olasz) 2:16,48 1:07,31 és 1:09,17), 3. Lindsey Vonn (amerikai) 2:16,67 (1:07,63 és 1:09,04), 4. Tina Maze (szlovén) 2:16,72 (1:07,26 és 1:09,46) 5. Federica Brignone (olasz) 2:16,74 (1:06,94 és 1:09,80), 6. Julia Mancuso (amerikai) 2:17,03 (1:07,68 és 1:09,35).

A szakági Világkupa állása: 1. Rebensburg 435, 2. Tessa Worley (francia) 358, 3. Tanja Poutiainen (finn) 240.

Az összetett Világkupa állása. 1. Maria Riesch (német) 1678, 2. Vonn 1640, 3. Maze 943.

A svájci Beat Feuz nyerte a norvégiai Kvitfjellben rendezett férfi lesiklóversenyt, a második helyen a kanadai Erik Guay végzett, míg a harmadik az osztrák Michael Walchhofer lett. Az összetettben továbbra is a horvát Ivica Kostelic vezet. Feuz életében először nyert Vk-versenyt, a legjobb helyezése egy 7. hely volt (januárban Chamonix-ban, éppen ebben a számban), a vb-n lesiklásban 9. volt.

Alpesisí-Világkupa, férfiak, lesiklás, Kvitfjell: 1. Beat Feuz (svájci) 1:47,39, 2. Erik Guay (kanadai) 1:47,44, 3. Michael Walchhofer (osztrák) 1:47,50.

Az összetett Vk állása 32 verseny után (még 7 van hátra): 1. Ivica Kostelic (horvát) 1316 pont, 2. Didier Cuche (svájci) 770, 3. Aksel Lund Svindal (norvég) 728.

A szakági Vk állása: 1. Cuche 424 pont, 2. Walchhofer 374, 3. Klaus Kröll (osztrák) 315.

Szólj hozzá!

Címkék: világkupa maria lindsey alpesi vonn viktoria óriás műlesiklás riesch spindleruv mlyn rebensburg feuz