Mindent a síelőkért

Friss topikok

Meglepetések az alpesi Világkupában

2010.11.28. 22:59 sikiraly

A svájci Tobias Grünenfelder egy nappal 33. születésnapja után életében először győzött Világkupa-versenyen, megnyerte a Lake Louise-i szuper-óriásműlesiklást. A nők aspeni műlesiklásán is váratlan eredmény született, a svéd Maria Pietilae-Holmner szintén első ízben győzött Vk-versenyen.

A férfiak a szombati lesiklás után vasárnap szuper-óriásműlesiklásban mérték össze tudásukat a kanadai Lake Louise pályáján. A nyolcadikként induló svájci Tobias Grünenfelder - aki legjobb eredményeit rendre ebben a szakágban érte el - az osztrák Romed Baumannt szorította le az élről, és sokáig úgy tűnt, senki sem tudja veszélyeztetni pályafutása első Vk-győzelmét. Huszonegyediknek rajtoló honfitársa, napjaink egyik legfényesebb csillaga, Carlo Janka szinte valamennyi időmérőpontnál jobb volt nála, ám az utolsó szakaszban eladta az előnyét, és Grünenfeldernél 7 századdal később haladt át a célvonalon. Jól szerepeltek ezen a versenyen a veteránok: a 37. évében járó svájci Didier Cuche ötödik, a 42. (!) esztendejét taposó svéd Patrik Järbin hetedik lett. Szoros volt a küzdelem, az első és a tizenharmadik helyezett között még egy másodperc különbség sem volt.

A nők aspeni műlesiklóversenyének első futamában meglepetésre a svéd Maria Pietilae-Holmner volt a leggyorsabb, megelőzve az osztrák Nicole Hospot és a szintén nem elsősorban műlesikló sikereiről ismert szlovén Tina Mazét. Maria Riesch a 7., Lindsey Vonn a 10. helyen zárt, Marlies Schield, Michaela Kirchgasser és Julia Mancuso kiesett.

A második futamban az első figyelemreméltó eredményt a 17 éves svájci Wendy Holdener érte el, aki végül 50-es (!) rajtszámmal indulva a 18. helyen végzett. Lindsey Vonn feljött a 8., a 22 éves francia Nastasia Noens a 6. helyre, Maria Riesch pedig a legjobb második futammal átvette a vezetést. Úgy látszott, megszerzi idei első Vk-győzelmét, de Maria Pietilae-Holmner megismételte három órával korábbi teljesítményét, így megnyerte a futamot és a versenyt is. A 24 éves svéd hölgy eddig egy Vk-ezüstéremmel büszkélkedhetett (2008, Levi, műlesiklás), így most másodszor állhatott dobogóra Világkupa-versenyen. A szlalom bronzérme az előző napon 10. finn Tanja Poutiainennek jutott.

A sífutók a finnországi Kuusamóban töltötték november végét. Vasárnap a nők 15 km-es tömegrajtos viadalát a norvég Marit Björgen nyerte meg, aki ezzel már harmadik elsőségét könyvelhette el a hétvégén. A 10 km-es üldözéses versenyben honfitársa, Therese Johaug diadalmaskodott, Björgen egy másodperccel csúszott le a dobogóról. A férfiak 20 km-es versenyében az orosz Alekszandr Legkov volt a leggyorsabb, és visszavágott az olasz Dario Colognának a szombati vereségért. A 15 km-es üldözéses versenyben a cseh Lukas Bauer ért először célba.

Alpesi sí VIlágkupa, férfiak, Lake Louise, szuper-óriásműlesiklás: 1. Tobias Grünenfelder (svájci) 1:32,31, 2. Carlo Janka (svájci) 1:32,38, 3. Romed Baumann (osztrák) 1:32,58, 4. Mario Scheiber (osztrák) 1:32,60, 5. Didier Cuche (svájci) 1:32,67, 6. Christof Innerhofer (osztrák) 1:32,77.

Nők, Aspen, műlesiklás: 1. Maria Pietilae-Holmner (svéd) 1:46,19, 2. Maria Riesch (német) 1:46,87, 3. Tanja Poutiainen (finn) 1:47,12, 4. Veronika Zuzulová (szlovák) 1:47,20, 5. Nicole Hosp (osztrák) 1:47,25, 6. Nastasia Noens (francia) 1:47,44.

Sífutó Világkupa, Kuusamo. Férfiak, 20 km-es tömegrajtos verseny: 1. Alekszandr Legkov (orosz) 1:05:17,1, 2. Dario Cologna (olasz) 1:05:27,2, 3. Daniel Rickardsson (svéd) 1:05:31,3.

15 km-es üldözéses verseny: 1. Lukas Bauer (cseh) 38:10,5, 2. Ilja Csernuszov (orosz) 38:20,9, 3. Marcus Hellner (svéd) 38:26,6.

Nők, 15 km-es tömegrajtos verseny: 1. Marit Björgen (norvég) 44:34,3, 2. Justyna Kowalczyk (lengyel) 45:07,9, 3. Charlotte Kalla (svéd) 45:20,0.

10 km-es üldözéses verseny: 1. Therese Juhaug (norvég) 29:24,2, 2. Nicole Fessel (német) 29:28,3, 3. Justyna Kowalczyk (lengyel) 29:34,9.