Mindent a síelőkért

Friss topikok

Walchhofer Bormióban is nyerni tudott

2010.12.29. 14:00 símester

A rutinos osztrák mindössze nyolc századdal előzte meg a második Silvan Zurbriggent Bormióban, az alpesí sí Világkupa férfi lesiklóversenyén. Walchhofer ezzel átvette a vezetést a szakági Világkupában, de összetettben egy ponttal még Zurbriggen áll az élen.

Michael Walchhofer pályafutása 18. lesikló Vk-győzelmét aratta ezzel a sikerrel. Szoros volt a befutó, hiszen a 3270 méteres távot alig több mint egy másodperces időkülönbséggel teljesítette a legjobb hat versenyző. Didier Cuceh csak 21. helyen ért célba, kiesett két osztrák, Mario Scheiber és Klaus Kröll is. Michael Walchhofer legutóbb december 18-án, Val Gardenában lett első.

„Nem tudom elhinni, hogy ez elég volt a győzelemhez – mondta a verseny után az osztrák síző, aki kétszer is majdnem kiesett a futamból. – Nagyon boldog vagyok.”

Férfi lesiklás, Bormio: 1. Michael Walchhofer (osztrák) 1:59,66, 2. Silvan Zurbriggen (svájci) 1:59,74, 3. Christof Innerhofer (olasz) 2:00,02, 4. Patrick Küng (svájci) 2:00,26, Georg Streitberger (osztrák) 2:00,62, 6. Andrej Sporn (szlovén) 2:00,69.

A szakági vk állása (még 6 verseny van hátra): 1. Michael Walchhofer 245 pont, 2. Silvan Zurbriggen 230, 3. Aksel Lund Svindal (norvég) 109.

Az összetett vk állása (még 27 verseny van hátra): 1. Silvan Zurbriggen 395, 2. Michael Walchhofer 394, 3. Ted Ligety (amerikai) 321.