Mindent a síelőkért

Friss topikok

Grange nyert Schladmingban is

2011.01.26. 00:02 sikiraly

A francia Jean-Baptiste Grange három nap alatt másodszor nyert műlesikló Világkupa-futamot: a vasárnapi kitzbüheli diadal után kedden este Schladmingban győzött.

Rajt-cél győzelmet aratott az első futamban a svéd Andre Myhrer. A zágrábi szlalom nyertese elsőként indulva remekül kerülgette a szlovén edző által tűzött kapukat. A friss hóban volt egy csaknem kilencven fokos bal kanyar is, de a 28 éves svédnek ez sem okozott gondot. Az hazaiak két nagy reménysége, a legjobb formában lévő osztrák műlesikló, Marcel Hirscher és a négyszeres schladmingi győztes Benjamin Raich bőven egy másodpercen túli hátránnyal érkezett célba. Az idényben remeklő horvát Ivica Kostelic 65 századdal maradt el Myhrertől. Utóbbihoz a legközelebb honfitársa, az első futamokat rendre elrontó Mattias Hargin jutott hozzá, ő 45 századdal jött le lassabban nála.

Néhányan magas rajtszámmal remekeltek. Az 53-assal induló amerikai Nolan Casper 29., az 57-es német Fritz Dopfer 22. lett, de említést érdemel a japán Juasza Naoki is, aki 30-assal a 15. helyet érte el. A nagy nevek közül kiesett az olimpiai bajnok olasz Giuliano Razzoli (az utolsó kapunál hibázott), osztrák Mario Matt, a norvég Kjetil Jansrud, a finn Kalle Palander, a svájci Marc Berthod. Az amerikai Bode Miller nem indult, ugyanis hazautazott, mert úgy döntött, nem harcol tovább a vb-csapatba kerülésért.

A több mint ötvenezres nézősereg kíváncsian várta, hogy a svédeknek mennyire fekszik majd az egyik edzőjük által tűzött pálya a második futamban – hatan várták az első húszban a folytatást. A sűrű hóesésben az amerikai Casper nagyszerű időt ment, sokáig állhatott a pillanatnyi legjobb helyén a szponzortábla előtt. Először az első futamban 19. svéd Jens Byggmark előzte meg, akit később honfitársa, Axel Baeck taszított le az élről.

Az első tízben lévő négy osztrák síző elképesztő hangzavarban kerülgette a kapukat, de egyikük sem tudott a dobogó közelébe kerülni – Benjamin Raich lett a legjobb közülük, ő a 9. helyen végzett. Marcel Hirscher hiába vezetett végig, az utolsó előtti kapunál pályát tévesztett, míg Reinfried Herbst az első ellenőrző pontnál kicsúszott.

A nézők fáklyáinak füstje miatt többször is várniuk kellett a versenyzőknek. Az olasz Manfred Mölggöt azonban nem zavarta meg a kényszerszünet, miként a francia Jean-Baptiste Grange-ot sem, aki 93 századot vert itáliai vetélytársára. Az utána rajtolók közül sem a horvát Ivica Kostelic, sem a két svéd, Hargin és Myhrer nem tudta megelőzni a franciát, aki így három napon belül másodszor diadalmaskodott műlesikló Vk-versenyen.

Alpesi Világkupa, férfiak, műlesiklás, Schladming: 1. Jean-Baptiste Grange (francia) 1:46,54 (54,62, 51,92), 2. Andre Myhrer (svéd) 1:46,58 (53,77, 52,81), 3. Mattias Hargin (svéd) 1:47,14 (54,22, 52,92), 4. Manfred Mölgg (olasz) 1:47,47 (54,92, 52,55), 5. Ivica Kostelic (horvát) 1:47,54 (54,42, 53,12), 6. Axel Baeck (svéd) 1:47,69 (55,48, 52,21).

A szakági Világkupa állása: 1. I. Kostelic 478, 2. Grange 382, 3. Myhrer 333.

Az összetett Világkupa állása: 1. I. Kostelic 1075, 2. Silvan Zurbriggen (svájci) 643, 3. Aksel Lund Svindal (norvég) 585.